Ordførerkandidat Gunnar Wilhelmsen på valgkamp-kick-off 9.5.19

Nominasjonskomiteens første listeforslag til kommunevalget 2023

Ordførerkandidat Gunnar Wilhelmsen på valgkamp-kick-off 9.5.19

Ordfører Gunnar Wilhelmsen foreslås renominert på 1. plass på lista til kommunestyrevalget 2023.

Her er nominasjonskomiteens første listeforslag!

1. Gunnar Wilhelmsen (66), ordfører, sentrum
2. Tone Marie Myklevoll (42), underdirektør, nord-Tromsøya
3. Viljar Hanssen (29), juridisk rådgiver, sør-Tromsøya
4. Regine Røvik (19), student, Lunheim (AUF)
5. Inge Jøran Takøy (55), skoleleder, Tromsdalen
6. Kari Helene Skog (43), politisk rådgiver, sentrum
 
7. Joakim With (33), jernbinder, nord-Tromsøya (LO)
8. Olga Goldfain (52), bedriftsleder, Workinnmarka
9. Ørjan Sandberg (58), ufør, Hamna
10. Mari-Ann Benonisen (58), spesialsykepleier, Lakselvbukt
11. Thomas Birkeland (29), politisk rådgiver, sør-Tromsøya
12. Fartun Hussein (33), fysioterapaut, Skittenelv
13. Harald Vestjord (20), student, Hamna (AUF)
14. Zebib Bredesen (28), rådgiver, sentrum
15. Ørjan Olsvik (69), pensjonist, Prestvannet
16. Marta Hofsøy (30), juridisk rådgiver, sør-Tromsøya
17. Odne Stunes (49),seksjonssjef, Kirkenes (flytter til Tromsø snart)
18. Sidsel Haldorsen (82), pensjonist, sentrum
19. Ivar Sæther (78), pensjonist, Lunheim
20. Maren Sollie Aukland (19), student, Kvaløysletta (AUF)
21. Rune Larsen (49), markedssjef, Hamna
22. Ragni Løkholm Ramberg (39), leder, sør-Tromsøya
23. Håkon Skog Hansen (34), rørlegger, sør-Tromsøya (LO)
24. Marit Sollie Aukland (50), spesialpedagog, Kvaløysletta
25. Stian Johansen (33), daglig leder, sør-Tromsøya
26. Rannveig Jelanka Olaisen (52), barnehagelærer/uføretrygdet, Tromsdalen
27. Brage Larsen Sollund (33),distriktssjef, sør-Tromsøya
28. Karoline Stensland (27), musikkpedagog og musiker, sør-Tromsøya
29. Geir Vollsæter (53), energi- og klimakonsulent, Vikran
30. Marit Martinsen Dahle (50), hovedtillitsvalgt NTL UiT, Tromsdalen (LO)
31. Trygve Myrvang (69), pensjonist, Tromsdalen
32. Lena Glosemeyer (49), kommunikasjonssjef, Kaldfjord
33. Ole Gustav Haavold (70), pensjonist, Kvaløysletta (LO)
34. Birte Hansen Nordgård, advokat, sentrum
35. Michael Tesfu (25), salgsrådgiver, nord-Tromsøya
36. Gøril Thomassen (37), jurist, Tromsdalen
37. Kristian Fagerli (23), kokk, Hamna
38. Ida Aalstad Gregersen (37), lektor, Tromsdalen
39. Daniel Brox (41), sykepleier, Ramfjord
40. Renate Bakkland (54), sykepleier, Vikran
41. Babak Sarabi (38), stipendiat, sør-Tromsøya
42. Rosangela S Røsnes (46), helsefagarbeider, sør-Tromsøya
43. Reidar Østgård (65), økonomisjef, Workinntoppen

Vi har motatt flere innspill enn de som er vist her, men ønsker innspill på flere, spesielt kvinner! Lista kan totalt bestå av 49 navn.
 Listeforslaget behandles i A-lagene og Tromsø AUF. Innspill sendes på e-post til [email protected] med frist 30. oktober. 

Spørsmål kan rettes til leder i nominasjonskomiteen, Arild Hausberg på mobil: 992 45 165